Related Articles

14 Comments

 1. 1

  بی طرف

  ببخشید اون «ارشاد العوامـ»ه نه «ارشاد» فکر کنم باید دنبال تابلوی «ارشادالعوام» بگردین. این تابلو غلطه.

  Reply
  1. 1.1

   admin

   اول: سلام؛
   دوم: تشکر از اینکه دیدگاه خود را بی‌طرفانه نوشته‌اید؛
   سوم: سپاس از دقت نظر شما؛
   چهارم: اینکه هر دو خوب می‌دانیم در این تصویر فقط پیام معنوی تابلو در نظر است؛
   پنجم: اینکه خودِ مصنف ارشادالعوام در مواضعی، به «ارشاد» تعبیر آورده‌اند و همین ما را کفایت است. نظر شما را به سه موضع جلب می‌کنم:
   در کتاب «سلطانیه» چاپ جدید صفحه ۱۳۵ می‌فرمایند: «… این اجمال ماجرا بود و تفصیل آن را در «ارشاد» از کتب عامه (یعنی از کتاب‌های سنی‌ها) نقل کرده‌ام هر کس خواهد رجوع نماید.»
   همچنین در همان کتاب در صفحه ۲۰۱ می‌فرمایند: «… و برای ظهور علاماتی است که در کتاب «ارشاد» مفصلاً نوشته‌ام هر کس خواهد رجوع به آنجا نماید.»
   در کتاب «سی‌فصل» نیز در آخرِ فصلِ سی‌ام می‌فرمایند: «… خلاصه در این کتاب هم همین‌قدر کافی است و بسیاری از این سؤالات را در سایر کتُب نوشته‌ام اگر مفصل خواهید به آنها رجوع کنید مانند «ارشاد» و هدایة‌الطالبین و رساله چهار معامله سلوک و رسائل اخلاق و غیر آنها و به همین‌جا ختم می‌نمایم.»
   ششم: اصلاً از کجا فهمیدید منظور از «ارشاد» در این تابلو یعنی «ارشادالعوام»؟! منظورم این است که می‌توان برداشت متفاوت دیگری هم داشت؟!

   Reply
 2. 2

  حقیقت جو

  با سلام و احترام.و تبریک برای اعیاد و انتخاب این عکس که حقیقتآ ثبت بسیار هوشمندانه ای است و یک دنیا حرف دارد.از آنجا که خودم بیش از ۲۰سال عکاسی میکنم و به سایتهای عکاسی زیادی سر میزنم زبان عکس را تقریبآ خوب درک میکنم. از اینکه با پیامهای بصری به سایت تنوع میدهید ایده بسیار جالبی است. {…}

  Reply
  1. 2.1

   admin

   سلام علیکم. اسعد الله ایامکم.

   Reply
 3. 3

  سینه چاک

  باسلام و عرض تبریک. از این تصویر شاید بتوان برداشت های زیادی کرد اما برداشتی که به نظرم میاد اینکه کتاب مبارک (ارشاد) سرتاسرش حکایت از عرفان ناب محمد و آل محمد(ع)است ولی همانطور که در تصویر مشخص شده عرفان ارشاد برخلاف وحدت وجودی‌ها یا صدرایی‌ها است. و جالب‌تر چراغ سبز و قرمز است که به طرف ارشادسبز و آزاد ولی به طرف مخالف قرمز و عبورممنوع. از حسن سلیقه شما متشکریم التماس دعا.

  Reply
 4. 4

  دوستدار

  سلام خداوند در قرآن کریم میفرماید:
  وأصحاب اليمين ما أصحاب اليمين في سدر مخضود وطلح منضود وظل ممدود وماء مسكوب وفاكهة كثيرة لا مقطوعة ولا ممنوعة وفرش مرفوعة .
  وأصحاب الشمال ما أصحاب الشمال ( ۴۱ ) في سموم وحميم ( ۴۲ ) وظل من يحموم ( ۴۳ ) لا بارد ولا كريم ( ۴۴ ) إنهم كانوا قبل ذلك مترفين ( ۴۵ ) وكانوا يصرون على الحنث العظيم ( ۴۶ ) وكانوا يقولون أئذا متنا وكنا ترابا وعظاما أئنا لمبعوثون ( ۴۷ ) أوآباؤنا الأولون ( ۴۸ ) قل إن الأولين والآخرين ( ۴۹ ) لمجموعون إلى ميقات يوم معلوم ( ۵۰ ) ثم إنكم أيها الضالون المكذبون ( ۵۱ ) لآكلون من شجر من زقوم ( ۵۲ ) فمالئون منها البطون ( ۵۳ ) فشاربون عليه من الحميم ( ۵۴ ) فشاربون شرب الهيم ( ۵۵ ) هذا نزلهم يوم الدين ( ۵۶
  و میدانیم که کتاب مبارک “ارشاد” حق محض است و هیچ غیر حقی در آن نیست و نیک میدانیم که معتقدان فلسفه “وحدت وجود” بزرگشان(شیخ اکبرشان ممیت الدین معروف به ابن عربی)و کوچکشان ملعون لسان حضرت رضا علیه السلام اند و سالک مسیر الحاد.
  ظاهر این تابلو امری اتفاقی بنظر می‌رسد و دارای نام هایی مثل همه نامهای بی مسما(مسمّی)، اما همین امور به ظاهر اتفافی (در نظر بعضی،) تقدیر شده است که تلنگری به اذهان متوجه بزند.

  Reply
 5. 5

  آل محمد

  انا هدیناه السبیل اما شاکرا(ارشاد)اما کفورا(قاضی طباطبایی ).در این عکس این نکته هم جالبه که ارشاد سمت راست را نشان میدهد و قاضی طباطبایی سمت چپ و اینکه قاضی طباطبایی در زیر ارشاد قرار دارد ظاهر و باطن خیلی تو این عکس با هم مطابق هستش.یا بقیة الله مارا در پناه ارشاد از اصحاب یمین قرار بده ما را قدردان زحمات مشایخ اعلی الله مقامهم و استاد معظم اطال الله بقائه قرار بده.الهی آمین

  Reply
 6. 6

  via

  … و البته aghayed.net هم جایگاه خود را مشخص کرده است که در کدام طرف قرار دارد!

  Reply
 7. 7

  باقری

  واقعا عکس زیبائیست.

  Reply
 8. 8

  محمدعلی

  سلام علیکم
  وجود عکسهای معنی دار در سایت به جذابیت آن کمک فراوانی می کند و دیگر اینکه مطالب بهتر و بصورت خلاصه تفهیم می گردد و امیدوارم درپرتو معارف الهی و در این مکتب نورانی بتوانیم قدم بر داریم و کسب معرفت نماییم . با دعای خیر دوستداران محمد و آل محمد(صل الله علیه واله). ممنون از شما که با اندیشه آنلاین و نوین خود این مطالب را به نحو شایسته اطلاع رسانی می کنید.

  Reply
 9. 9

  عباس

  با عرض سلام و ادب خدمت شما
  آقای معتقد خیلی وقت هست که شما در وب سایت تان مطلب جدیدی نگذاشته اید
  ما مشتاقانه منتظر مطالب جدید شما هستیم
  خدا خیرتان بدهد
  اجرتان با حضرت زهرا سلام الله علیها
  التماس دعا

  Reply
  1. 9.1

   admin

   سلام علیکم.
   دعا بفرمایید… .

   Reply
 10. 10

  دوستدار

  سلام بر اقا بقيه الله عجل الله فرجه الشريف و بزرگان پيرامون حضرتش و سلام بر سرور مكرم حفظه الله تعالي و شماي هميشه خوب و همه دوستان و دوستداران مكتب استبصار كه بدست شيخ اوحد اعلي الله مقامه بنيان گذارده شد و سيد مرحوم و مولاي كريم و مولاي بزرگوار اعلي الله مقامهم استواريش بخشيدند و سرور مكرم حفظه الله تعالي حياتي دوباره به كالبدش دميدند و نابود باد دشمنان احمد و آلش صلوات الله عليهم و احمد و يارانش اعلي الله مقامهم و احمد و دوستانش حفظهم الله.
  ايام رجبيه و اعياد پر سرورش را تبريك عرض ميكنم و اميدوارم كه توفيق زيارت آستان مقدس رضوي عليه السلام و زيارت سرور مكرم و برادران ايماني حفظهم الله نصيب و روزي گردد.
  آقا ما دلمان سخت تنگيده و هي سرك ميكشيم و دلتنگيهايمان را با خواندن مطالب پيشين تسلي ميدهيم اما همچنان منتظر عكسها و فيلمهاي سفر حج و عتبات عاليات و مطالب تازه هستيم.چه كنيم كه به پديده انگاشتن مبتلاييم و هي نو به نو ميطلبيم. اما شما اين بيچاره گيها را بر ما ببخشاييد و به دل نگيريد و دعايمان كنيد و ما هم چون هميشه دوستتان ميداريم.

  Reply
  1. 10.1

   admin

   سلام بر شما بزرگوار…
   دعا بفرمایید تا توفیق رفیقم شود و بنویسم مطالب فراوانی را که روزانه به ذهنم خطور می کند و در فرمایشات می یابم… اجازه بفرمایید به آینده نظاره کنیم و عکس ها و مطالب سفر حج و عتبات عالیات بماند برای بعد! دعاگو هستید.

   Reply

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright aghayed.net 2015

Powered by keepvid themefull earn money